Movies
Ratings
264
AssassinationRated ★ 4.5
SpotlightRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
MoneyballRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.5
The Hateful EightRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.5
Django UnchainedRated ★ 4.5
The BrutalistRated ★ 4.0
Revolutionary RoadRated ★ 4.0
Red Velvet Happiness Diary : My Dear, ReVe1uv in CinemasRated ★ 5.0
Morning GloryRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.0
Robot DreamsRated ★ 5.0
42Rated ★ 4.0
VertigoRated ★ 4.0
The HuntRated ★ 4.0