Movies
Ratings
42
ScreamRated ★ 4.5
MotherRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
The Place Beyond the PinesRated ★ 4.0
The Garden of WordsRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
Voices of a Distant StarRated ★ 4.0
One Million Yen GirlRated ★ 4.5
Your Name.Rated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 4.5
Half NelsonRated ★ 4.0
HereditaryRated ★ 4.0
I Saw the DevilRated ★ 4.5
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0- HURURUKRated ★ 0.5