Movies
Ratings
52
Inglourious BasterdsRated ★ 3.5
CocoRated ★ 3.5
The GiftRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 3.0
Fermat's RoomRated ★ 0.5
ApocalyptoRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 4.0
CoralineRated ★ 2.5
DetachmentRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Maze Runner: The Scorch TrialsRated ★ 3.0
The Maze RunnerRated ★ 4.0
FlippedRated ★ 5.0
Sing StreetRated ★ 4.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 2.5
NightcrawlerRated ★ 4.0