Movies
Ratings
20
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
The Front LineRated ★ 4.0
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 3.5
The Man from NowhereRated ★ 5.0
District B13Rated ★ 5.0
Phone BoothRated ★ 3.0
Lone SurvivorRated ★ 4.5
Penguins of MadagascarRated ★ 4.0
Captain PhillipsRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
The Bourne IdentityRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.5
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0