Movies
Ratings
279 Moonlit WinterRated ★ 5.0 Moonlit WinterRated ★ 5.0
 Call Me by Your NameRated ★ 5.0 Call Me by Your NameRated ★ 5.0
 Tony TakitaniRated ★ 5.0 Tony TakitaniRated ★ 5.0
 DoubtRated ★ 5.0 DoubtRated ★ 5.0
 Memories of MatsukoRated ★ 5.0 Memories of MatsukoRated ★ 5.0
 ChicagoRated ★ 4.0 ChicagoRated ★ 4.0
 I Am SamRated ★ 4.0 I Am SamRated ★ 4.0
 The Perks of Being a WallflowerRated ★ 3.5 The Perks of Being a WallflowerRated ★ 3.5
 Like Father, Like SonRated ★ 4.5 Like Father, Like SonRated ★ 4.5
 Dallas Buyers ClubRated ★ 3.5 Dallas Buyers ClubRated ★ 3.5
 The VillainessRated ★ 3.5 The VillainessRated ★ 3.5
 Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 3.5 Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 3.5
 Hidden FiguresRated ★ 4.5 Hidden FiguresRated ★ 4.5
 The HandmaidenRated ★ 5.0 The HandmaidenRated ★ 5.0
 127 HoursRated ★ 2.5 127 HoursRated ★ 2.5
 MoonlightRated ★ 4.0 MoonlightRated ★ 4.0
 The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.5 The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.5
 Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 3.0 Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 3.0
 Bridget Jones's DiaryRated ★ 5.0 Bridget Jones's DiaryRated ★ 5.0
 Star Trek: BeyondRated ★ 2.5 Star Trek: BeyondRated ★ 2.5