Movies
Ratings
138
The Big SwindleRated ★ 4.0
Attila MarcelRated ★ 5.0
xXxRated ★ 4.0
Mood IndigoRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 5.0
Cloud AtlasRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 4.5
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Azur & Asmar: The Princes' QuestRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 4.5
Black SwanRated ★ 4.0
LucyRated ★ 2.5
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
American HustleRated ★ 3.5