Movies
Ratings
356
Ode to My FatherRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
8 MileRated ★ 3.5
The Last EmperorRated ★ 4.5
Surf's UpRated ★ 3.5
Finding NemoRated ★ 3.0
InceptionRated ★ 3.5
Edge of TomorrowRated ★ 5.0
Big FishRated ★ 3.5
MaleficentRated ★ 3.5
All Is LostRated ★ 1.5- Tour de ForceRated ★ 4.0
Elizabeth: The Golden AgeRated ★ 2.0
The Book ThiefRated ★ 4.0
Manshin: Ten Thousand SpiritsRated ★ 4.0
ShanghaiRated ★ 1.5
Princes and PrincessesRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Transparent: Tribute To A Sad GeniusRated ★ 4.0
The Monuments MenRated ★ 3.5