Movies
Ratings
124
Memories of MurderRated ★ 4.5
Train to BusanRated ★ 4.0
FridaRated ★ 3.5
InceptionRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
The ChaserRated ★ 4.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
World War ZRated ★ 3.5
Monsters, Inc.Rated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 3.5
I Saw the DevilRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
Monsters UniversityRated ★ 5.0
The TreacherousRated ★ 3.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.5
Nameless GangsterRated ★ 4.0