Movies
Ratings
130
The Hurt LockerRated ★ 4.0
Moonrise KingdomRated ★ 3.5
Fantastic Beasts and Where to Find ThemRated ★ 3.5
Let Me Eat Your PancreasRated ★ 3.5
Three Colors: BlueRated ★ 4.0
Alien³Rated ★ 4.0
Night FlightRated ★ 4.5
ChunhyangRated ★ 2.5
Boogie NightsRated ★ 4.5
Jurassic ParkRated ★ 3.5
The SnowmanRated ★ 4.5
The Remains of the DayRated ★ 4.0
Fantastic PlanetRated ★ 3.5
The Umbrellas of CherbourgRated ★ 3.5
The Suicide ShopRated ★ 4.5
Raise the Red LanternRated ★ 4.0
Dead Man WalkingRated ★ 3.5- The Red ViolinRated ★ 4.0
The Full MontyRated ★ 3.5
VolverRated ★ 4.5