Movies
Ratings
34
Pulp FictionRated ★ 5.0
Art of FightingRated ★ 5.0
Interview with the VampireRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Attack the Gas Station!Rated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.5
Mean GirlsRated ★ 4.5
Ocean's ElevenRated ★ 4.0
Corpse BrideRated ★ 4.0
AmadeusRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.5
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.5
The TerminatorRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0