Movies
Ratings
100
Wolf ChildrenRated ★ 5.0
UpRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 5.0
A River Runs Through ItRated ★ 4.0
The Princess and the FrogRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 3.5
The Imaginarium of Doctor ParnassusRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 5.0
Marie AntoinetteRated ★ 3.5
The Lion KingRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
TangledRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Wreck-It RalphRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Someone SpecialRated ★ 4.0
FarinelliRated ★ 4.0