Movies
Ratings
142- The CureRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0
School of RockRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.5
A Tale of Two SistersRated ★ 5.0
Extreme JobRated ★ 4.0
Our PresidentRated ★ 5.0
BurningRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 3.0
Knives OutRated ★ 3.0
MinariRated ★ 4.0
1987: When the Day ComesRated ★ 3.0
Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen BondRated ★ 5.0
Weathering With YouRated ★ 2.0
Natsume Yuujinchou: Ishi Okoshi to Ayashiki RaihoushaRated ★ 5.0
Hana and AliceRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.5