Movies
Ratings
231
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.5
GladiatorRated ★ 4.5
TakenRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 3.5
Infernal AffairsRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
Romeo + JulietRated ★ 2.5
UpRated ★ 2.0
The MartianRated ★ 3.0
King KongRated ★ 2.5
Django UnchainedRated ★ 2.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
American BeautyRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Pan's LabyrinthRated ★ 2.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
Sin CityRated ★ 3.0
Rust and BoneRated ★ 3.5
Man on FireRated ★ 4.0