Movies
Ratings
61
InceptionRated ★ 4.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.5
District B13Rated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
FrankRated ★ 4.5
LucyRated ★ 3.5
TranscendenceRated ★ 4.0
Only Lovers Left AliveRated ★ 4.5
Nowhere BoyRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.5
DerangedRated ★ 2.0
Kundo: Age of the RampantRated ★ 2.0
SnowpiercerRated ★ 3.5
PrometheusRated ★ 4.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
TransformersRated ★ 4.0