Movies
Ratings
121
Gone GirlRated ★ 4.0
One-LineRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.5
The RevenantRated ★ 4.5
The Fifth ElementRated ★ 4.0
Zero Dark ThirtyRated ★ 5.0
Dangerous MindsRated ★ 4.5
SunnyRated ★ 4.0
CasablancaRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 4.5
When Harry Met Sally...Rated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.5
Die HardRated ★ 4.5
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
PapillonRated ★ 4.0
The King and IRated ★ 3.5
Fight ClubRated ★ 5.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.0
Thelma & LouiseRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 4.0