Movies
Ratings
275
A Hard DayRated ★ 3.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 2.5
MatildaRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
TwentyRated ★ 4.0
DeadpoolRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 1.5
MementoRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The Maze RunnerRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
ChronicleRated ★ 4.0
The Bourne IdentityRated ★ 5.0
LucyRated ★ 3.0
Wallace & Gromit: A Close ShaveRated ★ 4.5
Mission Possible: Kidnapping Granny KRated ★ 1.0