Movies
Ratings
41 District 9Rated ★ 5.0 District 9Rated ★ 5.0
 AlienRated ★ 5.0 AlienRated ★ 5.0
 Cast AwayRated ★ 4.0 Cast AwayRated ★ 4.0
 PrometheusRated ★ 5.0 PrometheusRated ★ 5.0
 Pacific RimRated ★ 4.0 Pacific RimRated ★ 4.0
 Django UnchainedRated ★ 5.0 Django UnchainedRated ★ 5.0
 Home AloneRated ★ 4.0 Home AloneRated ★ 4.0
 Toy Story 2Rated ★ 5.0 Toy Story 2Rated ★ 5.0
 AladdinRated ★ 4.0 AladdinRated ★ 4.0
 GodzillaRated ★ 1.0 GodzillaRated ★ 1.0
 The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 3.0 The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 3.0
 Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0 Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
 GravityRated ★ 2.0 GravityRated ★ 2.0
 UpRated ★ 4.0 UpRated ★ 4.0
 Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 3.5 Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 3.5
 Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 3.0 Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 3.0
 The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.0 The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.0
 The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 1.0 The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 1.0
 Ice Age: Continental DriftRated ★ 1.0 Ice Age: Continental DriftRated ★ 1.0
 Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 3.0 Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 3.0