Movies
Ratings
152
Gone with the WindRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
The Last EmperorRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Million Dollar BabyRated ★ 5.0
The DepartedRated ★ 5.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 3.5
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
Music and LyricsRated ★ 5.0
The Green MileRated ★ 5.0
Vanilla SkyRated ★ 4.0
MapadoRated ★ 3.5
FarinelliRated ★ 5.0
Source CodeRated ★ 4.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 5.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 4.5
Interview with the VampireRated ★ 5.0