Movies
Ratings
47
American PsychoRated ★ 5.0
Eyes Wide ShutRated ★ 4.0
MiseryRated ★ 4.0
Red DragonRated ★ 4.0
Hannibal RisingRated ★ 5.0
HannibalRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 4.0
FaustRated ★ 4.0
PietaRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 5.0
Modern TimesRated ★ 5.0
PsychoRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
Green FishRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0