Movies
Ratings
2000
Evolution of a Filipino FamilyRated ★ 4.0
Rehearsals for RetirementRated ★ 4.5
The Man with the SuitcaseRated ★ 3.0
The EightiesRated ★ 3.0
BlueRated ★ 3.5
The Act of Seeing with One's Own EyesRated ★ 3.0
MothlightRated ★ 3.0
Baxter, Vera BaxterRated ★ 4.5
A Confucian ConfusionRated ★ 3.0
The Company of StrangersRated ★ 3.5
It Was Just an AccidentRated ★ 3.5
Kaili BluesRated ★ 3.0
At the First Breath of WindRated ★ 4.5
TwilightRated ★ 4.0
UnderwaterRated ★ 3.0
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
The Fantastic Four: First StepsRated ★ 2.0
ApocalyptoRated ★ 3.0
HalloweenRated ★ 2.0
Bone TomahawkRated ★ 2.5