Movies
Ratings
84
WhiplashRated ★ 5.0
TrainspottingRated ★ 4.0
Velvet GoldmineRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.0
The WhistleblowerRated ★ 3.5
LolitaRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.0
HelplessRated ★ 3.0
Rear WindowRated ★ 4.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 4.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Running on EmptyRated ★ 4.0
Last DaysRated ★ 4.0
HeartbeatsRated ★ 4.0
A Clockwork OrangeRated ★ 4.5
RushRated ★ 4.0
The MasterRated ★ 4.0