Movies
Ratings
514 Playing It CoolRated ★ 3.0 Playing It CoolRated ★ 3.0
 I DoRated ★ 4.0 I DoRated ★ 4.0
 Jackie BrownRated ★ 3.5 Jackie BrownRated ★ 3.5
 Rules of the GameRated ★ 3.0 Rules of the GameRated ★ 3.0
 Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0 Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
 Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5 Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
 No Country for Old MenRated ★ 3.5 No Country for Old MenRated ★ 3.5
 CometRated ★ 4.0 CometRated ★ 4.0
 SerendipityRated ★ 4.0 SerendipityRated ★ 4.0
 The Theory of EverythingRated ★ 3.0 The Theory of EverythingRated ★ 3.0
 Love Me If You DareRated ★ 3.5 Love Me If You DareRated ★ 3.5
 Art Museum by the ZooRated ★ 3.5 Art Museum by the ZooRated ★ 3.5
 Reservoir DogsRated ★ 4.0 Reservoir DogsRated ★ 4.0
 Legally BlondeRated ★ 3.5 Legally BlondeRated ★ 3.5
 Take This WaltzRated ★ 3.0 Take This WaltzRated ★ 3.0
- Homo ExamineRated ★ 4.0
 Trivial MattersRated ★ 3.0 Trivial MattersRated ★ 3.0
 The Butterfly EffectRated ★ 3.5 The Butterfly EffectRated ★ 3.5
 8 MileRated ★ 4.0 8 MileRated ★ 4.0
- Sunset in My HometownRated ★ 4.0