Movies
Ratings
142
Big Hero 6Rated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.5
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
BoyhoodRated ★ 4.0
InsurgentRated ★ 4.0
The WigRated ★ 3.5
APT.Rated ★ 3.0
The Doll MasterRated ★ 3.5
High TensionRated ★ 4.0
The GhostRated ★ 3.5
Saw IIIRated ★ 3.5
Saw IIRated ★ 3.5
The ConjuringRated ★ 3.5
Paranormal ActivityRated ★ 3.5
A Tale of Two SistersRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5