Movies
Ratings
153
EquilibriumRated ★ 3.0
3 IdiotsRated ★ 4.0
The KingRated ★ 3.0
Caesar Must DieRated ★ 3.5
Mood IndigoRated ★ 3.5
SweetieRated ★ 5.0
Gone with the WindRated ★ 4.5
The Danish GirlRated ★ 3.0
The Way HomeRated ★ 3.5
HerRated ★ 3.0
StokerRated ★ 3.5
Gloomy SundayRated ★ 3.0
Total EclipseRated ★ 4.5
The LoverRated ★ 5.0
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 5.0
The Scent of Green PapayaRated ★ 5.0
MelodyRated ★ 5.0
Jealousy Is My Middle NameRated ★ 5.0
The IsleRated ★ 3.0
Andrei RublevRated ★ 4.0