Movies
Ratings
157
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
The Lion KingRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
The Devil Wears PradaRated ★ 3.0
The Boy and the BeastRated ★ 4.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 3.5
The Hitman's BodyguardRated ★ 2.0
The LoverRated ★ 3.5
HerRated ★ 3.0
Sing StreetRated ★ 3.5
UpRated ★ 2.5
PaprikaRated ★ 3.5
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 1.5
DetachmentRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The MummyRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0