Movies
Ratings
232
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
The Italian JobRated ★ 3.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 3.0
Face/OffRated ★ 2.5
RushRated ★ 2.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
The Blind SideRated ★ 3.5
The Pursuit of HappynessRated ★ 3.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 3.0
King KongRated ★ 3.5
TangledRated ★ 3.0
Escape PlanRated ★ 2.5
The Chronicles of EvilRated ★ 2.5
Crows ZeroRated ★ 2.0
The Sound of MusicRated ★ 3.0
GodzillaRated ★ 1.5
Schindler's ListRated ★ 4.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 3.5