Movies
Ratings
53
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
I Am The KingRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 3.0
A Werewolf BoyRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
The RavenRated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 5.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0
SilencedRated ★ 5.0
As OneRated ★ 4.0