Movies
Ratings
86
The Color of MoneyRated ★ 4.0
JawsRated ★ 2.0
High NoonRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
Ben-HurRated ★ 5.0
The Grapes of WrathRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.0
PlatoonRated ★ 2.0
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 3.0
The Deer HunterRated ★ 3.0
The Maltese FalconRated ★ 5.0
CasinoRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 3.0
HeatRated ★ 5.0
The Bridge on the River KwaiRated ★ 5.0
The Great EscapeRated ★ 3.0
ScarfaceRated ★ 4.0