Movies
Ratings
140
Ghost in the Shell 2.0Rated ★ 5.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
The Lincoln LawyerRated ★ 4.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
1987: When the Day ComesRated ★ 4.5
Sing StreetRated ★ 5.0
Bridge to TerabithiaRated ★ 2.0
Valerian and the City of a Thousand PlanetsRated ★ 4.0
The RoadRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
DogvilleRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 5.0
Pan's LabyrinthRated ★ 5.0
The Thirteenth FloorRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
MoonRated ★ 4.5
The KingRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5