Movies
Ratings
405
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Avengers: EndgameRated ★ 5.0
Sherlock HolmesRated ★ 4.0
NewnessRated ★ 4.5
Rear WindowRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
PsychoRated ★ 4.5
The Poseidon AdventureRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 3.5
ThirstRated ★ 4.0
CarolRated ★ 5.0
The Cabinet of Dr. CaligariRated ★ 4.0
CocoRated ★ 4.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.5
The IncrediblesRated ★ 3.5