Movies
Ratings
161
The Brand New TestamentRated ★ 4.0
The Hateful EightRated ★ 3.5
ScarfaceRated ★ 4.0
Parasyte: Part 2Rated ★ 3.0
Parasyte: Part 1Rated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
How to Steal a DogRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 4.0
ShameRated ★ 4.0
CosmopolisRated ★ 3.5
Gangnam BluesRated ★ 2.0
The MaskRated ★ 3.5
AmadeusRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 3.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 3.5
No Country for Old MenRated ★ 4.0