Movies
Ratings
597
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Still AliceRated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.5
Man of SteelRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
My Love, My BrideRated ★ 3.5
MoonRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.5
Pacific RimRated ★ 3.5
Volcano HighRated ★ 2.0
Family TiesRated ★ 3.5