Movies
Ratings
304
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 5.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 5.0
Exodus: Gods and KingsRated ★ 1.0
BoyhoodRated ★ 5.0
Talk to HerRated ★ 5.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
La StradaRated ★ 5.0
The Great DictatorRated ★ 5.0
Singin' in the RainRated ★ 5.0
Groundhog DayRated ★ 4.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 4.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 4.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
A Chinese Ghost StoryRated ★ 5.0
Untold ScandalRated ★ 5.0
Green FishRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 3.0
The ExorcistRated ★ 5.0