Movies
Ratings
25
Ghost in the ShellRated ★ 5.0
Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà VuRated ★ 4.5
The Garden of WordsRated ★ 4.0
Children Who Chase Lost VoicesRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 5.0
Ex MachinaRated ★ 4.5
WALL-ERated ★ 4.5
The HostRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 1.5
Step Up 3DRated ★ 5.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Spirited AwayRated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
The Bourne SupremacyRated ★ 4.5