Movies
Ratings
105
Kingsman: The Golden CircleRated ★ 3.5
This Means WarRated ★ 3.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 4.0
Doctor StrangeRated ★ 3.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
About TimeRated ★ 4.5
MinionsRated ★ 3.5
Rise of the GuardiansRated ★ 4.0
The Con ArtistsRated ★ 2.5
InterstellarRated ★ 4.5
Dancing QueenRated ★ 3.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 4.0
A Turtle's Tale: Sammy's AdventuresRated ★ 3.0
The ValetRated ★ 4.0
The Perfect World of KaiRated ★ 4.0
HawkingRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: Prince CaspianRated ★ 4.0
Confession of MurderRated ★ 3.0