Movies
Ratings
48
SpotlightRated ★ 5.0
The RevenantRated ★ 5.0
Jason BourneRated ★ 4.0
The Jungle BookRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
The A-TeamRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The IncrediblesRated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.0
X-Men: ApocalypseRated ★ 3.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 4.0
SkyfallRated ★ 5.0
TakenRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 5.0