Movies
Ratings
169
Fantastic Mr. FoxRated ★ 3.5
The Life Aquatic with Steve ZissouRated ★ 3.5
Hotel ChevalierRated ★ 4.0
The Darjeeling LimitedRated ★ 4.0
Eyes Wide ShutRated ★ 4.0
Full Metal JacketRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
Promise Me ThisRated ★ 3.5
Black Cat, White CatRated ★ 4.0
UndergroundRated ★ 4.5
Arizona DreamRated ★ 4.5
Time of the GypsiesRated ★ 4.0
BrazilRated ★ 5.0
Twelve MonkeysRated ★ 4.0
The Imaginarium of Doctor ParnassusRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.5
Dead ManRated ★ 3.5
Broken FlowersRated ★ 4.0
Coffee and CigarettesRated ★ 3.5
Stranger Than ParadiseRated ★ 4.0