Movies
Ratings
62
WhiplashRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 4.0
Love, RosieRated ★ 2.0
The Theory of EverythingRated ★ 4.0
Clouds of Sils MariaRated ★ 2.5- The Tenor - Lirico SpintoRated ★ 4.0
Into the WoodsRated ★ 0.5
How to Steal a DogRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
The Con ArtistsRated ★ 5.0
Penguins of MadagascarRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
The Bourne LegacyRated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 4.0
Taken 2Rated ★ 4.0- Fighter In The WindRated ★ 3.0
2012Rated ★ 4.0
Kung Fu PandaRated ★ 4.0
We Are BrothersRated ★ 5.0