Movies
Ratings
350
WhiplashRated ★ 5.0
Florence Foster JenkinsRated ★ 4.0
TwentyRated ★ 3.5
The AttorneyRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 4.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.5
VeteranRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 3.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.5- BlackRated ★ 3.0
The Bourne LegacyRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 5.0
Jurassic ParkRated ★ 4.0
Love FictionRated ★ 3.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.5
Death NoteRated ★ 3.0
Now You See MeRated ★ 5.0