Movies
Ratings
1110
Take ShelterRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Eternity and a DayRated ★ 4.0
SwayRated ★ 4.5
Blue ValentineRated ★ 4.0
Asako I & IIRated ★ 4.5
I Am LoveRated ★ 4.5
Gran TorinoRated ★ 4.5
City LightsRated ★ 4.0
The Great DictatorRated ★ 4.5
Wolf ChildrenRated ★ 5.0
Still LifeRated ★ 4.5
El SurRated ★ 5.0
Barry LyndonRated ★ 4.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
Dumb MoneyRated ★ 3.5
The ShiningRated ★ 3.0
GreyhoundRated ★ 3.0
Sallie Gardner at a GallopRated ★ 3.0