Movies
Ratings
101
The AttorneyRated ★ 4.0
Dances with WolvesRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.5
Primal FearRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 3.5
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: RebellionRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 4.0
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 3.5
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
Saving Private RyanRated ★ 4.5
The Sixth SenseRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.5