Movies
Ratings
121 Pulp FictionRated ★ 4.0 Pulp FictionRated ★ 4.0
 JokerRated ★ 5.0 JokerRated ★ 5.0
 All About Lily Chou-ChouRated ★ 4.0 All About Lily Chou-ChouRated ★ 4.0
- Big fishRated ★ 4.5
 What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 4.0 What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 4.0
 Kung Fu PandaRated ★ 4.0 Kung Fu PandaRated ★ 4.0
 The Lives of OthersRated ★ 4.0 The Lives of OthersRated ★ 4.0
 The Sixth SenseRated ★ 4.0 The Sixth SenseRated ★ 4.0
- ザ・タイタニックRated ★ 4.5
 August RushRated ★ 4.0 August RushRated ★ 4.0
 The Dark KnightRated ★ 4.5 The Dark KnightRated ★ 4.5
 2012Rated ★ 3.5 2012Rated ★ 3.5
 Reservoir DogsRated ★ 4.5 Reservoir DogsRated ★ 4.5
 Revolutionary RoadRated ★ 4.0 Revolutionary RoadRated ★ 4.0
 3 IdiotsRated ★ 4.5 3 IdiotsRated ★ 4.5
 Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0 Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
 Les MisérablesRated ★ 4.5 Les MisérablesRated ★ 4.5
 The Green MileRated ★ 4.0 The Green MileRated ★ 4.0
 Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 4.0 Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 4.0
 The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0 The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0