Movies
Ratings
94
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
MementoRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 5.0
Primal FearRated ★ 4.0
Barton FinkRated ★ 1.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 1.0
Chungking ExpressRated ★ 1.0
Rain ManRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Se7enRated ★ 5.0
Requiem for a DreamRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 3.0
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0