Movies
Ratings
797
HeatRated ★ 4.0
FrequencyRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
TootsieRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
City of GodRated ★ 4.0
Big FishRated ★ 5.0
Thelma & LouiseRated ★ 5.0
L.A. ConfidentialRated ★ 4.5
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
Taxi DriverRated ★ 3.5
OblivionRated ★ 3.5
Crimson TideRated ★ 4.5
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
North by NorthwestRated ★ 4.0
Carlito's WayRated ★ 4.0
HopeRated ★ 3.5
A Hard DayRated ★ 2.5
The Big ShortRated ★ 4.5