Movies
Ratings
78
Captain America: The First AvengerRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
A Company ManRated ★ 4.5
Cast AwayRated ★ 4.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0
Mr. Popper's PenguinsRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.0- PapaRated ★ 4.5
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.0
The WolverineRated ★ 5.0
Despicable MeRated ★ 4.0
Fast FiveRated ★ 4.0
Fast & Furious 6Rated ★ 5.0
Despicable Me 2Rated ★ 4.0
UpRated ★ 3.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 3.0