Movies
Ratings
572
The Science of SleepRated ★ 3.5
RentRated ★ 3.5
Never Let Me GoRated ★ 3.5
A Chinese Ghost StoryRated ★ 3.5
The Lives of OthersRated ★ 4.0
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.0
13 SinsRated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Jurassic WorldRated ★ 4.0
Salut d’AmourRated ★ 4.5
Rain ManRated ★ 4.0
Cube²: HypercubeRated ★ 3.5
Being John MalkovichRated ★ 3.5
CapoteRated ★ 4.5
Still AliceRated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
TakenRated ★ 4.0
X-MenRated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 4.5
CouplesRated ★ 2.5