Movies
Ratings
100
Home AloneRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 3.5
Lust, CautionRated ★ 5.0
School of RockRated ★ 5.0
Despicable Me 2Rated ★ 3.5
JawsRated ★ 3.0
Hoodwinked!Rated ★ 4.0
Fast FiveRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.0
200 Pounds BeautyRated ★ 4.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 2.5
Finding NemoRated ★ 3.5
A Little dinosour doolie - The Adventure of Ice PlanetRated ★ 3.0
Men in BlackRated ★ 4.0
SkyfallRated ★ 3.5
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 5.0
Mission: Impossible IIIRated ★ 4.0
All About My WifeRated ★ 4.0
Step Up 3DRated ★ 3.0
TwilightRated ★ 3.0