Movies
Ratings
23
Iron ManRated ★ 3.5
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 4.0
SunnyRated ★ 3.5
The Piano TeacherRated ★ 4.5
I Am SamRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.5
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 4.0
Miss GrannyRated ★ 4.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 3.5
TroyRated ★ 3.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.5
The AttorneyRated ★ 3.5
Saving Private RyanRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 4.0
ShrekRated ★ 5.0