Movies
Ratings
33
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 1.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Save the Green Planet!Rated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Tokyo Tower: Mom and Me, and Sometimes DadRated ★ 4.0
Days of Being WildRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
Christmas in AugustRated ★ 5.0
Gone with the WindRated ★ 5.0
Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 4.0
CloserRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Kick the MoonRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 5.0
Children of HeavenRated ★ 5.0