Movies
Ratings
340
WhiplashRated ★ 5.0
The White Haired Witch of Lunar KingdomRated ★ 1.0
Like Father, Like SonRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 4.0
LucyRated ★ 5.0
Rain ManRated ★ 5.0
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
DivergentRated ★ 2.5
TranscendenceRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
A Hard DayRated ★ 4.0
MaleficentRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
Liar LiarRated ★ 4.0
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 5.0